Pierwszą rundę kończymy bez punktów

Nieudanie zakończyli swoją pierwszą rundę w tym nietypowym sezonie zawodnicy Błękitnych. Po słabym widowisku przegrywamy u siebie z Nierodzimiem 1:2 i wszystkie kolejne mecze będą już dla nas bardzo ważne jeśli chcemy sezon kończyć w grupie mistrzowskiej.

Mecz pomimo tego, że nie porywał to był bardzo zacięty w wydarzeniach na boisku. Zawodnicy mieli ogromną trudność w dojściu do sytuacji bramkowych, a gra bardzo często była przerywana faulem. Pierwszą dogodną okazję miał Jaworski, który to jednak mocno spudłował z okolic szesnastego metra. Kolejne strzały Błękitnych również omijały bramkę gości. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej odsłony nastąpiło przełamanie. Najpierw z rzutu wolnego Mielniczek wysunął gospodarzy na prowadzenie, a chwilę później Marianek uderzeniem głową doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron wynik długo nie ulegał zmianie, ale zawodnik Nierodzimia mógł mówić o dużym pechu, kiedy to po jego mocnym strzale piłka obiła poprzeczkę. W 66. minucie Gucwa dopuścił się przewinienia we własnym polu karnym i Słowiński ponownie zmusił Niesyta do kapitulacji. Parę minut poźniej Cieślar obejrzał drugą żółtą kartkę za faul na Szczotce i goście musieli kończyć spotkanie w okrojonym składzie. Niestety ataki graczy Pierśćca były bezskuteczne i nie udało się nam odrobić strat. W przyszłą sobotę rozpoczynamy pierwszą kolejkę meczów rewanżowych, a naszym rywalem będzie Olza Pogwizdów.