Historia

Klub LKS Błękitni Pierściec został założony w 1949 roku. W latach 50-tych w klubie została założona sekcja bokserska oraz biegów narciarskich. Na początku lat 90-tych drużynie seniorów udało się awansować do A-klasy rozgrywek w podokręgu, jednak nie było dane jej tam pozostać na dłużej. Trenerem, który doprowadził nas wtedy do awansu był Roman Starzyk. Kilka lat natomiast na szczeblu A-klasy walkę o mistrzostwo toczyły nasze drużyny juniorów i trampkarzy, którzy awansowali tam w 2003 roku. Juniorzy rozpoczęli swoje rozgrywki na początku lat 80-tych i działali do 1992 roku, po czym zostali powołani na nowo w 1994 roku. Jednak dzisiaj przy dużej liczbie szkółek piłkarskich ciężko nam utrzymać drużynę młodzieżową aktywnie uczestniczącą w rozgrywkach. Trenerami juniorów po ponownym udziale w rozgrywkach byli m.in. panowie: Sojka, Bojda, Ciupka, Niedbała, Wilczek i Grzybek. Na przestrzeni lat drużynę seniorów trenowali m.in. : Grej, Parzyk, Dąbrowski, Starzyk, Szadkowski, Duda, Ciupka, Niedbała, Witkowski, Pawlus, Sojka i Piesecki, a pod wodzą obecnego trenera Malchara nasza drużyna w ubiegłym sezonie uzyskała ponowny awans do A-klasy podokręgu Skoczów. Końcem lat 80-tych szatnie dla zawodników z małej szopki zostały przeniesione na zaplecze strażnicy OSP w Pierśćcu, a dzięki funduszom gminy zostały odnowione i wyremontowane w 2006 roku. Nasze boisko również przeszło gruntowny remont. Większość kibiców doskonale pamięta stare boisko, trybuny w postaci zakopanych opon dookoła boiska, bezpośredni dostęp do płyty boiska i wejścia na murawę. Teraz dzięki dofinansowaniu z Gminy i środków unijnych boisko zostało odgrodzone, a murawa całkowicie wymieniona. Powstały nowe trybuny i ławki rezerwowych oraz siatki za bramkami – piłkochwyty. To, że w tym roku możemy cieszyć się z 70-lecia zawdzięczamy prezesom klubu, którzy przez wszystkie lata mocno wspomagali i kierowali działaniami klubu, a byli nimi: Zorychta, Gabryś, Pękała, Szczypka, Szołdra, Janota, Chmiel, Sikora, Jacak, Kaczmarczyk oraz Ciupka. W ostatnich latach prezes Ciupka wraz z zarządem doprowadzili również do powstania boiska treningowego, na którym można odpowiednio trenować aby nie uszkadzać płyty boiska głównego. W klubie od bardzo dawna panuje wyśmienita atmosfera przez co wielu uważa, że gra w spotkaniach dla Błękitnych to nie tylko obowiązek wyjścia na murawę, ale i przyjemność.

Kadra z początku lat 90-tych: