Błękitni "na szóśtkę" w starciu z Golasowicami

W piękne niedzielne południe Błękitni pewnie pokonali Promyk Golasowice 6:0 i zdobyli swoje pierwsze punkty w bieżącym sezonie. Mecz od samego początku układał się pod dyktando gospodarzy, więc po ostatnich dwóch porażkach Błękitnych, dzisiaj można było tylko pomyśleć, że w końcu "zatrybiło".

Już w piątej minucie goście niejako otworzyli wynik spotkania, bo niefortunnie wpakowali piłkę do własnej bramki. Kilka minut później było już 2:0. Na skraju pola karnego Szczotka doskonale opanował piłkę i mocnym strzałem z lewej nogi pokonał Haducha. Ataki naszych zawodników nie ustawały, ale tym razem piłka nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Kolejne akcje marnowali Binkowski, Mielniczek czy Tomek Chmiel. Co jednak nie udało się Tomkowi, udało się jego starszemu bratu - Filipowi i pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 3:0. Tak jak przed zejściem do szatni goście parę razy zagrozili bramce Niesyta, tak po zmianie stron już praktycznie nie dochodzili do bramki strzeżonej tym razem przez Kupkę. Błękitni natomiast dążyli do podwyższenia rezultatu i tak po dwóch z kilkunastu akcji w obrębie pola karnego Golasowic, zawodnicy gości dopuścili się przewinień, po których zostały podyktowane rzuty karne. Obie jedenastki pewnie na gole zamienił Szczotka i tym samym skompletował hat-tricka. Ogólnie w trakcie dzisiejszego spotkania bardzo dobrze funkcjonowały skrzydła naszej drużyny, a Rokowski i Szczotka byli najczęściej faulowanymi graczami, co świadczy o dobrej dyspozycji obu graczy. W końcówce meczu wynik na 6:0 ustalił wprowadzony w drugiej połowie Sojka i tym samym zdobył tak jak i Filip swoje debiutanckie trafienie w barwach drużyny z Pierśćca. Po raz ósmy z kolei piłkarze z Golasowic nie byli w stanie pokonać bramkarza Błękitnych i w tej chwili zamykają ligową tabelę.