Kolejne trzy punkty zdobyte w Iskrzyczynie

W ramach czwartej kolejki pierwszej grupy skoczowskiej A klasy Błękitni udali się na mecz wyjazdowy do Iskrzyczyna. W ostatnich latach w pojedynkach z Iskrą gracze Pierśćca zwykle zdobywali komplet punktów, ale nie przychodziło im to łatwo. Nie inaczej było i tym razem.

Mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty i obu drużynom ciężko było się przedostać pod bramkę przeciwnika. Już na samym początku meczu kontuzji doznał bramkarz Iskry Matuszek i w jego miejsce pojawił się Kawulok, który w nerwach sprokurował klika błędów, ale błędy te nie spowodowały bezpośredniej utraty bramki. W 23. minucie piękną dwójkową akcję Binkowski - Rokowski zamienił na gola ten drugi i już w swoim czwartym meczu zdobył pierwsze trafienie dla naszej drużyny. Gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą, ale fenomenalną paradą popisał się Niesyt, broniąc strzał "wędrujący" w samo okienko. Iskra miała jeszcze garść dobrych okazji po stałych fragmentach gry. Nasza obecna kadra należy do jednej z najniższych w lidze, przez co często mamy problem z wyższymi przeciwnikami. W drugiej połowie obraz gry zbytnio nie uległ zmianie - Iskrzyczyn stwarzał największe zagrożenie po dośrodkowaniach, a Pierściec wychodząc nieco wyżej próbował szybkich odbiorów i bezpośrednich kontrataków. Zaciętość na boisku próbował uspokoić sędzia główny spotkania i w ciągu kilkunastu minut napomniał żółtymi kartkami szereg graczy obu drużyn. Zmiana ustawienia w drugiej części spowodowała, że wprowadzony Markieczko często wchodził w wolną strefę z lewej części boiska i po jednej ze swoich akcji zbiegając ze skraju linii pola karnego minął paru przeciwników i pokonał Kawuloka. Bramka ta zerwała wszelkie napięcie, gdyż gospodarze stracili nadzieję na choćby jeden punkt, a Błękitni wiedzieli już, że do domu będą wracali "z tarczą". Po czterech kolejkach zajmujemy piąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem sześciu punktów, a w następnej kolejce będziemy podejmować wyprzedzające nas o punkt Kończyce Małe.

Szczegółowe informacje: http://blekitnipiersciec.futbolowo.pl/game/936876/iskra-iskrzyczyn-vs-blekitni-piersciec
Galeria z meczu: https://www.facebook.com/pg/BlekitniPiersciec/photos/?tab=album&album_id=3539252932786062