Porażka w pierwszej rundzie

Już na pierwszej rundzie gracze Błękitnych zakończyli swoją przygodę z tegorocznymi rozgrywkami Pucharu Polski. Rywale z ligi okręgowej udowodnili swoją wyższość wygrywając 3:2. Goleszów tak jak i inne drużyny nieco zmienił swój skład w czasie przerwy od rozgrywek, licząc na to, że w nadchodzącym sezonie zaprezentują się znacznie lepiej niż niespełna rok wcześniej.

Klasycznie rozpoczęty o 11:00 mecz w Pierśćcu dostarczył kibicom gospodarzy dużo emocji, dzięki którym do samego końca można było liczyć na korzystny wynik. Początek spotkania należał do Błękitnych i już w pierwszym kwadransie Mielniczek udokumentował to bramką po bardzo dobrej akcji całego zespołu. Kolejne akcje nie przynosiły skutku, a na dodatek zemściły się w 37. minucie i do wyrównania doprowadził Wiśniowski. Od tego momentu goście przejęli inicjatywę i aż do przerwy groźnie atakowali, na szczęście bezskutecznie. Tuż po wznowieniu gry udało im się jednak wyjść na prowadzenie po bramce Adriana Czudka, który zameldował się na boisku wraz z początkiem drugiej połowy. Obrona Błękitnych w tym okresie mocno szwankowała, co wykorzystał Janoszek podwyższając wynik. W końcówce meczu gola kontaktowego zdobył Jaworski, co spowodowało mocną niepewność w szykach defensywy rywala. Mimo nadarzających się okazji, gospodarze nie zdołali doprowadzić do wyrównania i pożegnali się z rozgrywkami pucharowymi.