Victoria zwycięska, ale dopiero w samej końcówce

Ostatnie dwa pojedynki naszego zespołu z Victorią Hażlach kończyły się wynikiem 2:1. W niedzielnej rywalizacji również padł identyczny wynik, ale w ubiegłych latach to my byliśmy górą, a tym razem musieliśmy uznać wyższość gospodarzy.

Mecz był bardzo zacięty i trudno było wskazać przewagę któregoś z zespołów. Victoria nie bez powodu znajduje się w czubie tabeli urywając punkty takim zespołom jak Piast czy Olza. Od samego początku to właśnie gospodarze pragnęli przejąć inicjatywę w spotkaniu, ale dosyć szybko ich zapał ostudził Szczyrbowski, który wykorzystał dobre dogranie Mielniczka z rzutu wolnego i zdobył swoje premierowe trafienie dla Błękitnych. W odpowiedzi miejscowi z Hażlacha dwukrotnie mocno zagrozili naszej bramce, ale w sytuacjach sam na sam w tym dniu Niesyt był nie do przejścia. Jeszcze przed przerwą świetnym strzałem popisał się Binkowski, jednakże piłka zatrzymała się na słupku i wyszła na aut. Po gwizdku wznawiającym grę, sytuacja na boisku nieco się zaostrzyła. Walka o każdą piłkę w środku pola zwykle kończyła się odgwizdaniem przewinienia, a nawet napomnieniem. W związku z tym obie drużyny głównie konstruowały swoje akcje skrzydłami lub po stałych fragmentach. Najlepszą okazję w naszej drużynie na podwyższenie miał Jaworski, po którego strzale futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Chwilę później gospodarze za sprawą Pisiuta doprowadzili do wyrównania i nabrali wiary we własne umiejętności. Kolejne minuty to dobra gra w obronie obu ekip, przez co nikt nie potrafił przechylić szali na swoją korzyść. W samej końcówce meczu do przedziwnej sytuacji doszło w naszym polu karnym. Karbowniczek asekurując piłkę zmierzającą na aut bramkowy z niewyjaśnionych przyczyn dopuścił się zagrania ręką i nie dał wyboru arbitrowi tego spotkania. Do jedenastki podszedł Chervenakov i pewnym strzałem zapewnił trzy punkty naszym rywalom. Dzięki temu zwycięstwu Victoria przesunęła się na pozycję lidera w tabeli, a Błękitni spadli o jedno oczko.