Wymęczone zwycięstwo w ostatnim meczu rundy jesiennej

Runda jesienna dla naszego zespołu dobiegła końca. Błękitni w swoim ostatnim meczu o punkty w tym roku pokonali Strażaka Pielgrzymowice 2:1. Zwycięstwo to jednak nie przyszło nam łatwo, bo raz że nie rozgrywaliśmy jakiegoś wybitnego spotkania, a dwa w meczu nie mogli wystąpić m.in. Markieczko, Ihas czy Gucwa.

Od pierwszego gwizdka arbitra akcjom w obu drużynach brakowało dokładności, a środek pola był często pomijany. Błękitni tak jak i Strażak próbowali szybkich wypadów bokiem boiska, ale zwykle brakowało wykończenia. Na przestrzeni całego meczu bramkarze obu ekip byli najjaśniejszymi punktami na boisku, broniąc wiele strzałów kierowanych w bramki, których strzegli. Pierwszy jednak skapitulował Mosak, który wychodząc z "piątki" niefortunnie interweniował i gdy piłka znalazła się pod nogami Jaworskiego, ten pewnym strzałem posłał futbolówkę do praktycznie pustej bramki. W drugiej połowie sytuacja prawie się nie zmieniła, jedynie goście popełnili kilka błędów, które Strażak mógł doszczętnie wykorzystać, ale w dalszym ciągu obronną ręką wychodził Niesyt. Dopiero w 74. minucie Skowron przełamał naszą defensywę i doprowadził do wyrównania. Gdy wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, to jednak Błękitni przeprowadzili akcję meczu, którą miał zakończyć Mielniczek, ale trafił w bramkarza. Na nieszczęście Pielgrzymowic piłka spadła wprost pod nogi Chmiela, a ten nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki, zdobywając tym samym swojego trzeciego gola w tym sezonie. Po tym zdarzeniu rywalizacja wróciła do normy oglądanej w pierwszej odsłonie i groźne akcje występowały po obu stronach. W naszym zespole okazje na podwyższenie mieli Jaworski i Sojka, jednakże wynik nie uległ już zmianie i mogliśmy dopisać kolejne trzy oczka w tabeli punktowej. Sezon kończymy zatem na dobrym piątym miejscu z dwudziestoma punktami na koncie. Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy nas dopingowali i wspierali w działaniach podczas całego roku. Wkrótce krótkie podsumowanie naszej pierwszej rundy w A klasie po latach nieobecności na tym poziomie rozgrywek.

Szczegółowe informacje: http://blekitnipiersciec.futbolowo.pl/game/865190/strazak-pielgrzymowice-vs-blekitni-piersciec
Galeria z meczu: http://blekitnipiersciec.futbolowo.pl/gallery/54724

Powiązana galeria: